Jesteś w:

Orkiestra Dęta z Krużlowej w plebiscycie SĄDECZANINA 05-05-2017

Kapituła Nagrody Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin" wyłoniła już ostateczną listę kandydatów piątej edycji Plebiscytu o Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. Do konkursu zakwalifikowała się Orkiestra Dęta z Krużlowej.

Prosimy o oddanie głosu na naszą orkiestrę.

Orkiestra Dęta z Krużlowej – SMS o treści SKT.20 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

Zagłosuj na 3 sposoby:(kliknij w przyciski poniżej)

GŁOSOWANIE ONLINE - przejdź

GŁOSOWANIE SMS - przejdź

GŁOSOWANIE POPRZEZ KUPON - przejdź

Głosowanie w kategorii "osoba fizyczna" oraz Głosowanie w kategorii "instytucja" to dwa niezależne od siebie głosowania

ORGANIZATORZY:

Orkiestra Dęta w Krużlowej została założona w 2001 roku przy Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Krużlowej Wyżnej z inicjatywy Pana Roman Kwoki, który pełni funkcję jej dyrygenta. Swoją oficjalną działalność orkiestra rozpoczęła w dniu 9 września 2001 roku podczas uroczystości związanej z poświęceniem i przekazaniem samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej wykonując hymn „Rycerze Floriana”. Orkiestra wtedy liczyła 8 członków. Z roku na rok liczba chętnych i zdolnych osób rosła powiększając tym grono orkiestry.

Gry na wszystkich instrumentach uczył i nadal uczy Pan Roman Kwoka, który   też zajmuje się rozpisywaniem nut na poszczególne instrumenty.

Orkiestra ciągle się rozwija i poszerza swój repertuar oraz podnosi poziom muzyczny wykonywanych utworów.

Orkiestrę Dętą z Krużlowej tworzą ludzie młodzi . W większości są to uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci   . Posiada bardzo bogaty repertuar od utworów, pieśni kościelnych związanych z rokiem liturgicznym, poprzez utwory ludowe , lekkie, taneczne aż do utworów patriotycznych i muzyki klasycznej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są na wysoki m poziomie o czy świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.
Orkiestra dęta bierze udział w uroczystościach kościelnych organizowanych na terenie Parafii Krużlowa. Jest również zapraszana przez inne parafie Gminy Grybów jak też parafie Nowego Sącza. Bierze udział w przeglądach wojewódzkich  orkiestr dętych „Echo Trombity”. Występuje na festynach organizowanych przez poszczególne miejscowości Gminy Grybów. Ponadto bierze udział w Gminnych Przeglądach kolęd i Pastorałek. Występowała w Krakowie podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w 2014 roku dając piękny koncert na rynku krakowskim.. Jest zapraszana do udziału w koncertach organizowanych przez różne stowarzyszenia i organizacje. Orkiestra działa społecznie.

I miejsce w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Obszaru „LGD „ Korona Sądecka w 2013 roku

Wyróżnienia w Wojewódzkim Festiwalu „Echo Trombity” w 2012 roku, 2014 roku oraz 2016 roku.