Jesteś w:

226 Rocznica Konstytucji 3 Maja Dzień Strażaka 03-05-2017

W ramach obchodów 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 9.30 mieszkańcy Ziemi Grybowskiej, delegacje zakładów pracy , organizacji ,szkół wraz z pocztami sztandarowymi licznie zgromadzili się w Bazylice Mniejszej w Grybowie na  uroczystej Mszy św. o godz. 9.30 odprawionej w intencji Ojczyzny.

Najwięcej w Bazylice było służb mundurowych tj. Druhów strażaków  z terenu gminy i miasta Grybowa, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto Dzień Strażaka – Św. Floriana.

Mszę św. uświetnila strażacka orkiestra dęte z OSP Florynka.

Po zakończonej liturgii wszystkie delegacje udały się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu do parku miejskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów, wygłoszono okolicznościowe przemówienia.

Brać strażacka udała się w zwartym szyku na stadion LKS „Grybovii”, na którym w ramach obchodów Dnia Strażaka dokonano wręczenia odznaczeń zasłużonym druhom.

O godz. 16.00 w Kinie Biała wyświetlono film pt. „Wołyń”, na który wejściówki ufundowali Wójt Gminy Grybów i Burmistrz Miasta Grybowa.