Jesteś w:

Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 25-06-2017

Fundacja Sądecka już po raz dziewiąty wraz z Instytutem Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dokonała Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego dwudziestu czterech  kryteriach oceny i w sześciu kategoriach.

W dniu 24 czerwca odbyła się GALA na której dokonano ogłoszenia wyników Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2016.

Pierwsze miejsce Gmina Muszyna z rządzona przez burmistrza Jana Golbę, drugie miejsce zajęła Mszana Dolna  rządzona przez burmistrza Józefa Kowalczyka, trzecie miejsce  przypadło Gminie Uzdrowiskowe Krynica-Zdrój pod rządami burmistrza Dariusza Reśko. Nagrody w najważniejszej kategorii wręczał Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin"

Zwycięzcą kategorii "Aktywność Inwestycyjna Gminy" została gmina Kamienica, której włodarzem jest wójt Władysław Sadowski. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Gminie Grybów rządzonej przez wójta Piotra Kroka. Miejsce trzecie  Miasto i Gmina Stary Sącz z gospodarzem burmistrzem  Jackiem Lelkiem.

Wyróżnienie odebrał Andrzej Poręba Zastępca Wójta Gminy Grybów.

W kategorii aktywności Gmin  "Dynamika" triumfowało miasto Mszana Dolna, której włodarzem jest burmistrz Józef Kowalczyk. Drugie miejsce w tej kategorii uzyskała Gmina Grybów. Miejsce trzecie - ex aequo-  przypadło gminie Słopnice , którą rządzi wójt Adam Sołtys.

Prezentacji wyników rankingu i gali wręczania nagród towarzyszyły cykl warsztatów „Samorząd Subregionu Sądeckiego – Perspektywa roku 2018 oraz innowacyjnego samorządu.

zródło: www.sadeczanin.info