Jesteś w:

Aktualności

Dziewczyny z Siołkowej i chłopcy z Krużlowej najlepsi w halowej piłce nożnej 24-10-2017

Gimnazjum w Stróżach było organizatorem Mistrzostw Gminy Grybów w halowej piłce nożnej.
W zawodach mogły uczestniczyć  drużyny gimnazjów, oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII szkół podstawowych.

11 października w hali sportowej przy ZSP w Stróżach rywalizowały dziewczyny.  Siedem drużyn reprezentujących gimnazja  z Ptaszkowej, Kąclowej, Białej Niżnej i Stróż oraz Zespoły Szkolno-Przedszkolne  z Siołkowej,  Stróż oraz ze Szkoły Podstawowej we Florynce,  rozpoczęło rywalizację w dwóch grupach.  Po dwie najlepsze drużyny eliminacji  spotkały się w półfinałach, które wyłoniły parę finałową .  Ostatecznie w finale  ZSP z Siołkowej pokonał Gimnazjum z Ptaszkowej, natomiast gimnazjalistki ze Stróż w meczu o trzecie miejsce wygrały z koleżankami z Ptaszkowej.

Chłopcy zawody rozegrali 18 października.  Drużyny reprezentujące  gimnazja z Krużlowej, Białej Niżnej, Kąclowej, Stróż i Ptaszkowej oraz Zespoły Szkolno-Przedszkolne  z Siołkowej, Stróż,  Krużlowej oraz  Szkoły Podstawowej z Florynki zostały rozlosowane do trzech grup. Zwycięzcy grupowej rywalizacji   -  gimnazja z Krużlowej i Kąclowej oraz ZSP z Siołkowej stoczyli walkę o pierwsze miejsce.  W finałowej rozgrywce bezkonkurencyjni byli chłopcy z Gimnazjum w Krużlowej,  wysoko pokonując rywali. Na drugim miejscu uplasowała się Kąclowa,  a na trzecim Siołkowa.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy a  zwycięzcy będą reprezentować  Gminę Grybów na kolejnym etapie rozgrywek.