Jesteś w:

Aktualności

XV Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego 16-11-2017

W piątek 10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia – Stefana Kard. Wyszyńskiego w Starej Wsi odbył się XV Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

W zmaganiach  uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn ze szkół: SP w Cieniawie,  SP nr 2 w Grybowie,  ZSP w Stróżach, SP we Florynce, ZSP w Białej Niżnej, ZSP w Krużlowej, ZSP w Kąclowej, ZSP nr 1 w Ptaszkowej,  ZSP nr 2 w Ptaszkowej, SP w Polnej oraz SP w Starej Wsi (jako gospodarze – poza konkursem).

W pierwszej części – teoretycznej - uczniowie wykazali się wiedzą o Kardynale  Wyszyńskim rozwiązując test z zadaniami zamkniętymi, uzupełniając tekst z lukami oraz łącząc cytaty z nazwiskami autorów.

W drugiej części – plastycznej – drużyny wykonywały pracę nt. „Dlaczego Stefana Wyszyńskiego nazwano Prymasem Tysiąclecia?”.

Młodzi artyści wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem stosując różne techniki plastyczne i rodzaje kompozycji.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi.

Wyniki:

I miejsce  - drużyna z ZSP w Kąclowej,

II miejsce  - SP w Cieniawie,

III miejsce - SP nr 2 w Grybowie.

Organizatorzy dziękują za udział wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulują wiedzy i plastycznego talentu.

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni przez Wójta Gminy Grybów podczas uroczystej gali.