Jesteś w:

VII Gminny Przegląd Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich 17-11-2017

15 listopada 2017 roku w Krużlowej Wyżnej po raz siódmy zorganizowany został Gminny Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich , w którym udział wzięło 12 Kół z terenu gminy oraz 1 koło z terenu miasta.

Przegląd miał charakter konkursu, w ramach którego  panie z poszczególnych KGW zmagały się w następujących konkurencjach: tradycyjna potrawa, kwiaty z bibuły, scenka obrzędowa lub wykonanie pieśni związanych z lokalną tradycją.

Do oceny Organizator tj. Stowarzyszenie „Turystyczna Wieś Retro” z Ptaszkowej, Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, powołał Komisję Ocen w składzie:

1.      Pani Zofia Skwarło – regionalista

2.      Pani Jadwiga Adamczyk – muzyk

3.      Pan Benedykt Kafel – etnograf

4.      Pani Marta Smólczyńska – regionalista.

Po obejrzeniu scenek obrzędowych , wykonanych kwiatów z bibuły oraz degustacji wytypowanej do konkursu potrawy Komisja przydzieliła następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce otrzymały KGW z Binczarowej, Florynki, Kąclowej i Ptaszkowej

II miejsce otrzymały KGW z : Białej Wyżnej, Cieniawy i Siołkowej,

III miejsce otrzymały KGW z: Krużlowej Wyżnej i Krużlowej Niżnej

Wyróżnienia otrzymały KGW z: Chodorowej, Gródka, Polnej i Starej Wsi.

Zaprezentowane scenki wykonane zostały na bardzo wysokim poziomie artystycznym . Potrawy przygotowane przez Panie z poszczególnych Kół były bardzo smaczne o czym mogli się przekonać wszyscy przybyli na Przegląd podczas degustacji.

Przy suto zastawionych stołach i kapeli Pana Romana Kwoki wszyscy się wesoło bawili.