Jesteś w:

IV CHARYTATYWNY KONCERT NA RZECZ MISJI 09-01-2018

Koncert został dedykowany misjonarzowi pochodzącemu z Parafii w Krużlowej, Księdzu Krzysztofowi Sapalskiemu posługującemu od 16 lat na Ukrainie w Czerniowcach.
Koncert ten odbył się dzięki honorowemu patronatowi Wójta Gminy Grybów Piotra Kroka i przychylności Księdza Proboszcza Marka Szewczyka.
Inicjatywa kolejnego czwartego już koncertu charytatywnego oraz pełna organizacja to zasługa nauczycielskiego chóru Gaude oraz pracowników Referatu Oświaty. W programie znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu: Urszuli Rojek – światowej sławy sopranistki, której akompaniowała pianistka Barbara Mirek oraz skrzypaczka Wioletta Liber, Karoliny Łosowskiej absolwentki Gimnazjum w Siołkowej laureatki wielu konkursów w tym na szczeblu międzynarodowym, Chóru męskiego Siołkowianie z dyrygentem Pawłem Rolą przy akompaniamencie Mirosława Kawy, Chóru nauczycielskiego Gaude z dyrygentem Mirosławem Ogorzałkiem, Regionalnego Zespołu Ludowego Krużlowianie pod kierownictwem Romana Kwoki, Grupy wokalno-instrumantalnej Synkopa działającej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siołkowej pod kierunkiem Mariana Bergańskiego, Zespołu Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej pod kierunkiem Ewy i Tadeusza Matułów.

Koncert prowadziły Elżbieta Nalepa oraz Magdalena Martuszewska - członkinie chóru Gaude.

Na zakończenie wspólnego kolędowania Wójt Gminy Grybów Piotr Krok oraz Proboszcz Parafii w Krużlowej ks. Marek Szewczyk złożyli serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na wspólne kolędowanie na rzecz Misji na Ukrainie.

Pan Wójt skierował również serdeczne słowa podziękowania dla organizatorów i wszystkich wykonawców IV Koncertu Charytatywnego na rzecz Misji.
Dzięki ofiarności serca przybyłych na koncert oraz tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w powyższym przedsięwzięciu, zebraliśmy pokaźną kwotę 14 tysięcy złotych celem wsparcia dla Misji na Ukrainie w Czerniowcach, gdzie posługuje ks. Krzysztof Sapalski.

Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które uciskają, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”

W imieniu organizatorów Danuta Suder

List ks. Krzysztofa Sapalskiego