Jesteś w:

Mistrzostwa Gminy Grybów w Piłce Siatkowej Dziewcząt 31-01-2018

W dniu 24 stycznia, w ZSP Kąclowa odbyły się Mistrzostwa Gminy Grybów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do turnieju zgłosiły się kolejno: Gimnazjum w Ptaszkowej wraz z opiekunem - P. Adamem Krajniewskim, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ptaszkowej, z opiekunem -    P.Stanisławem Książkiewiczem, Gimnazjum w Białej Niżnej, z opiekunem -  P. Mariolą Król, Szkoła Podstawowa w Stróżach, z opiekunem – P. Jadwigą Bogusz oraz Gimnazjum  w Kąclowej, które było gospodarzem zawodów, z opiekunem - P. Karolem Kamińskim.

Turniej został przeprowadzony w systemie „każdy z każdym” według obowiązujących przepisów gry w piłkę siatkową. Po rozlosowaniu numerów i rozpisaniu kolejności gier, drużyny ustawiły się do oficjalnego rozpoczęcia zawodów i przywitania przybyłych uczniów. Organizator zawodów przypomniał drużynom najistotniejsze przepisy i podał kolejność gier.

Pierwszy mecz rozpoczęła drużyna gospodarzy, z drużyną Szkoły Podstawowej w Stróżach, z którego to Kąclowa wyszła obronną ręką wygrywając 2:0. Sędziną pierwszego spotkania była pani Mariola Król. Drugi mecz to bratobójcza walka Gimnazjum w Ptaszkowej ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Ptaszkowej, którą wygrała drużyna gimnazjalistek 2:0 nad młodszymi koleżankami. Sędziował pan Karol Kamiński. Trzeci mecz to rywalizacja sąsiadujących szkół, tj. Gimnazjum w Białej Niżnej i Szkoły Podstawowej w Stróżach. W tym spotkaniu również starsze zawodniczki górowały wygrywając dwa sety pod rząd. Sędziował pan Adam Krajniewski.

W kolejnych siedmiu meczach wiele się działo. Drużyna gimnazjalistek z Kąclowej próbowała pokonać rówieśniczki z Ptaszkowej grając na przewagi w pierwszym secie, lecz finalnie spotkanie zakończyło się 2:0 dla zawodniczek Adama Krajniewskiego. Jednakże drużyna Gimnazjum w Ptaszkowej po zaciętej walce poległa w tie-break’u z drużyną z Białej Niżnej, która została Mistrzem Gminy Grybów i będzie nas reprezentować na zawodach międzygminnych.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce - Gimnazjum w Białej Niżnej,

II miejsce  - Gimnazjum w Ptaszkowej

III miejsce - Gimnazjum w Kąclowej

IV miejsce  - Szkoła Podstawowa w Stróżach

V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ptaszkowej

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, interesującą grę i walkę fair play,
a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.