Jesteś w:

Aktualności

Bieg na igrzyska w CSZ Ptaszkowa 12-02-2018

Trzeci w tym sezonie bieg zaliczany do Biegu na Igrzyska za nami. Przypomnijmy, że pierwsze dwa biegi rozegrano także na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej dokładnie dwa miesiące temu, początkiem grudnia. Ptaszkowa wyrasta na jedyny profesjonalny ośrodek narciarstwa biegowego w naszym kraju i wg mnie całkowicie słusznie. Takich warunków jak w CSZ trudno szukać w pozostałych regionach kraju. Na miejscu jest wszystko, są ogrzewane szatnie z aneksami dla serwismenów i prądem (sic!), są toalety, restauracja, normalny parking po prostu wszystko co powinno być normą, a normą w kraju nie jest. Cieszmy się, że CSZ Ptaszkowa jest. Po prostu.
Na dzisiejsze wyścigi przygotowano ponad dwukilometrową pętle, myślę, że jedną z najtrudniejszych technicznie tras w Polsce. Naprawdę jest co biegać, są ostre podbiegi, są zjazdy i masa technicznych ostrych zakrętów. Jak radzili sobie na trasie zawodnicy, oczywiście różnie, widać kto biega od poczatku sezonu, a kto startuje i trenuje na sniegu okazyjnie, trasa w Ptaszkowej weryfikuje poziom sportowy w bezwzględny sposób.
Nie sposób nie zauważyć przygotowania samych tras i oprawy zawodów. Tutaj daję 5 na 5.  Poziomu sportowego nie odważę sie oceniać, polecam lekturę wyników.

GALERIA FOTO foto.skipol.pl

Oficjalne wyniki zawodów na dole tekstu, poniżej pierwsze trójki poszczególnych kategorii.

Czołowa trójka w kategorii seniorów, 4x2,5 km CL:

1. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko 27:32 (na zdjęciu głównym)

2. Kacper Antolec AZS AWF Katowice 28:08

3. Łukasz Kunc UKS Regle Kościelisko 28:32

 

Czołowa trójka w kategorii Juniorów A, 4x2,5 km CL

1. Wiktor Czaja KS Jedność Nowy Sącz 28:00

2. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz 28:57

3.  Marek Welusz SRR LZS Sokół Szczyrk 29:05

 

Czołowa trójka w kategorii Juniorów B, 3x2,5 km CL:

1. Michał Boreczek MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 21:25

2. Grzegorz Zawada MKS Istebna 21:57

3. Damian Dawid KS Jedność Nowy Sącz 22:14

 

Kategoria seniorek, 2x2,5 km CT:

1. Urszula Łętocha LKS Markam Wiśniowa – Osieczany 15:13

2. Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka 15:36

3. Katarzyna Stokfisz AZS AWF Katowice 16:15

 

Kategoria Juniorek A, 2x2,5 km CT:

1. Klaudia Pytel SRR LZS Sokół Szczyrk 16:08 

2. Klaudia Kołodziej LKS Witów Ski Mszana Górna 16:08

3. Weronika Kaleta LKS Markam Wiśniowa – Osieczany 16:32

 

ategoria Juniorek B, 2x2,5 km CT:

1. Magdalena Kobielusz SSR LZS Sokół Szczyrk 15:34

2. Marcelina Wojtyła MKS Istebna 16:13

3. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka 16:47

 

Czołowa trójka w kategorii Junior C, 2x1,7 km CT:

1. Robert Bugara UKS Regle Kościelisko 9:31

2. Sebastian Bryja UKS Regle Kościelisko 9:51

3. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka 9:54

 

Czołowa trójka kategorii Juniorka C, 2x1,7 km CT:

1. Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka 11:20

2. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka 11:27

3. Karolina Kukuczka MKS Istebna 11:33

 

Czołowa trójka kategorii junior D, 1x2,5 km:

1. Denis Gawlik MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 7:50

2. Jan Reizer MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 7:56

3. Artur Baczyński UMKS Marklowice 8:13

 

Czołowa trójka kategorii Juniorka D, 1x2,5 km:

1. Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka 8:24

2. Maria Jakubiec LKS Klimczok Bystra 8:48

3. Jolanta Jałowiczor MKS Istebna 8:55
 

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII DRUGIEGO DNIA ZAWODÓW

 

PIERWSZE TRÓJKI W KATEGORII SENIOR 15 km 

1. Kacper Antolec- KS AZS AWF Katowice 35:36

2. Mateusz Chowniak- UKS Regle Kościelisko 35:47

3. Łukasz Kunc- UKS Regle Kościelisko 35:55

 

PIERWSZE TRÓJKI W KATEGORII JUNIOR A 15 km

1. Maciej Popieluch- KS Jedność Nowy Sącz  36:29

2. Wiktor Czaja- KS Jedność Nowy Sącz 37:15

3. Łukasz Bachleda- KS Obidowiec Obidowa 38:26

 

 

PIERWSZE TRÓJKI KATEGORIA JUNIOR B 10 km

1. Dawid Damian- KS Jedność Nowy Sącz 24:40

2. Michał Boreczek- MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 24:51

3. Jan Żółkiewski- MULKS Tomaszów Lubelski 25:23

 

PIERWSZE TRÓJKI W KATEGORII SENIORKA 10 km

1. Agata Warło- NKS Trójwieś Beskidzka  27:26

2. Andżelika Szyszka 28:00

3. Katarzyna Stokfisz 29:04

 

WYNIKI PIERWSZYCH TRÓJEK JUNIORKI A 

1. Klaudia Kołodziej- LKS Witów Mszana Górna 28:29

2. Weronika Kaleta- LKS Markam Wiśniowa-Osieczany 28:38

3. Natalia Bury- Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 29:45

 

WYNIKI PIERWSZYCH TRÓJEK W KATEGORII B


1. Magdalena Kobielusz- SSR LZS Sokół Szczyrk 20:38

2. Marcelina Wojtyla-  MKS Istebna 22:26

3. Magdalena Kuśmierz- MULKS Tomaszów Lubelski 22:30

 

WYNIKI PIERWSZYCH TRÓJEK KATEGORIA JUNIOR C

1. Robert Bugara- UKS Regle Kościelisko 12:27

2. Artur Bożek- LKS Klimczok Bystra 12:32

3. Sebastian Bryja- UKS Regle Kościelisko 12:39

 

WYNIKI PIERWSZYCH TRÓJEK W KATEGORII JUNIORKA C

1.Ewa Gazur- NKS Trójwieś Beskidzka 14:56

2.Karolina Kohutova- NKS Trójwieś Beskidzka 14:56

3. Hanna Popko- UKS Hubal Białystok 15:12

 

WYNIKI PIERWSZYCH TRÓJEK W KATEGORII JUNIORA D

1. Artur Baczyński- UMKS Marklowice 9:35

2. Szymon Bełz- MULKS Tmaszów Lubelski 9:57

3.Michał Okiński- UKS Rawa Siedlce 10:12

 

WYNIKI PIERWSZYCH TRÓJEK JUNIOREK D 

1. Daria Szkurat-WKS Zakopane 10:14

2.Maria Jakubiec-LKS Klimczok Bystra 10:24

3.Jolanta Jałowiczor- MKS Istebna 10:42

 

zródło: www.skipol.pl