Inwestycje gminne

Ziemia Grybowska na rowerze - Okrężny szlak rowerowy 09-02-2018

Ziemia Grybowska na rowerze - mapa i przewodnik mobilny GPS na telefony komórkowe

Ziemię Grybowską i Grybów przecinają od 2009 roku dwa szlaki rowerowe, stanowiące trasy łącznikowe Karpackiego Szlaku Rowerowego. Pierwszy to Królewski Szlak Rowerowy, prowadzący z przełęczy Przysłop w Paśmie Radziejowej przez Nowy Sącz do Biecza. Drugi to Szlak Wielokulturowy prowadzący z Przełęczy Wysowskiej przez Grybów do Bobowej i Sędziszowej. Od roku 2017 Ziemię Grybowską można na rowerze zwiedzać korzystając z Okrężnego Szlaku Rowerowego.

Szlak prowadzi blisko osiemdziesięciokilometrową pętlą wokół gminy Grybów, przez miejsca, w których zachowały się w pięknym krajobrazie pamiątki sięgającej średniowiecza historii tej krainy – drewniane kościoły i dawne cerkwie, przydrożne kapliczki, cmentarze wojenne z I wojny światowej. W wielu miejscach trasa tego szlaku krzyżuje się z trasami szlaków Wielokulturowego i Królewskiego – tworząc dodatkowe możliwości planowania wycieczek.

Ta mapa interaktywna oraz bezpłatne aplikacje GPS, pozwolą
na łatwe zaplanowanie wycieczki Okrężnym Szlakiem Rowerowym
z ewentualnym noclegiem na trasie, oraz pomogą w dotarciu do wszystkich atrakcyjnych miejsc Ziemi Grybowskiej.

Zapraszamy na szlak!

Okrężny Szlak Rowerowy Ziemia Grybowska - link mapa