XXXI uroczysta Sesja Rady Gminy Grybów

dodano: 15.09.2021

XXXI uroczysta Sesja Rady Gminy Grybów

18 września 2021  odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Gminy Grybów zwołane przez Przewodniczącego Rady Pana Jacka Ziębca
na okoliczność 30 - lecia powstania Samorządu Gminy Grybów.

Gmina Grybów została utworzona 1 lipca 1991 r. w wyniku podziału jednostki miejsko-gminnej na dwa odrębne podmioty: Gminę miejską Grybów i Gminę Wiejską obejmującą okoliczne sołectwa. W 1991 roku Gminę zamieszkiwało 20 166 mieszkańców, dzisiaj jest to  już 25 755 osób.

Gmina obejmuje wspólnotę samorządową, czyli ludzi oraz terytorium, które zamieszkują. Od 1991 roku społeczności lokalne Gminy Grybów, tworzą samodzielną organizację odrębną od aparatu administracyjnego, jej organy pochodzące z wyborów reprezentują interesy społeczności lokalnych.

Mając na uwadze znaczenie wspólnoty samorządowej jaką jest Gmina dla rozwoju demokracji lokalnej, a także wagę osiągnięć Samorządowców z terenu Gminy Grybów dla jej rozwoju, Rada Gminy Grybów m.in. zajmie stanowisko w sprawie uczczenia pamięci Osób, które przyczyniły się do budowania samorządu Gminy Grybów.

Oprawę wokalną uroczystej Sesji zapewni Chór Męski z Siołkowej pod batutą Pana Pawła Roli.

Transmisja na żywo rozpocznie się 18.09. 2021 o godzinie 10,00.