Jesteś w:

Aktualności

Gminne dożynki GRÓDEK'2017 29-08-2017

W dniu 27 sierpnia br. w Gródku  było barwnie i wesoło. Do miejscowości zjechały się grupy dożynkowe reprezentujące 11 miejscowości Gminy Grybów oraz grupa konnych w strojach ludowych i wojskowych. Przybyli licznie goście a wśród nich; Pan Stanisław Kogut Senator RP ,Pan Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP i zarazem Minister Finansów, Radni Rady Powiatu Nowosądeckiego, Włodarze i Radni  Gminni.
Gospodarzem Gminnych Dożynek był Pan Piotr Krok Wójt Gminy Grybów.
Starościną Pani Józefa Krok a Starostą Pan Jacek Migacz.
Grupy dożynkowe barwnym i rozśpiewanym korowodem udały się do kościoła, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. Dożynkowej odprawionej przez Ks. Dziekana Bolesława Bukowca.
Po zakończonej Eucharystii korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Domu Kultury gdzie na scenie odbyła się dalsza część programu.
W podziece za trud i ciężka pracę odznaczono zasłużonych rolników.
Z inicjatywy Pana Jana Dudy Posła na Sejm RP na wniosek Pana  Piotra Kroka Wójta Gminy Grybów , Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Pan Krzysztof Jurgiel przyznał odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” dla Pani Ewy Dudek  i Pana Jana Grucy z Białej Niżnej, Pana Grzegorza Kroka z Gródka, Pani Renaty Poręba ze Starej Wsi i Pana Juliana Fydy z Krużlowej Niżnej.
Odznaczenia  wręczali Pan Piotr Krok Wójt Gminy Grybów oraz Pan Władysław Matczuk Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm  Pana Jana Dudy
Kolejnym punktem programu była prezentacja grup dożynkowych , które dokonały „ośpiewania wieńców”.
Na scenie zaprezentowały się grupy dożynkowe z : Binczarowej, Cieniawy, Florynki, Gródka , Kąclowej, Krużlowej, Polnej, Siołkowej i Wawrzki oraz zespoły regionalne „Echo Jaworza „ z Ptaszkowej i Kowalnia ze Stróż.
Licznie zgromadzonej publiczności nie przeszkodził nawet ulewny deszcz, który przeszedł nad Gródkiem
Po zakończonych występach dzieci uczestniczyły w przygotowanych dla nich  atrakcjach .

Od godz. 19.00 wszyscy bawili się przy orkiestrze „NO I GROO” z Gródka.

Dla uczestników Organizator czyli Sołectwo Gródek Filia GOK w Gródku oraz GOK Grybów zapewnił obfity bufet, a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gródku częstowały wszystkich, przez siebie upieczonymi kołaczem i słodkościami.

 

Galeria