Jesteś w:

Aktualności

V edycja zbiórki nakrętek 10-10-2017

 

V edycja  zbiórki nakrętek na rzecz chorych i potrzebujących dzieci 
z terenu Naszej Gminy.
Dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy Grybów już po raz piaty dzielą się dobrem  zbierając nakrętki – tym razem pomagamy Dominice uczennicy kl. V Szkoły Podstawowej Polnej W roku szkolnym 2017/2018  zbieramy  nakrętki na rzecz Dominiki uczennicy Szkoły Podstawowej w Polnej, która jest dzieckiem niedowidzącym  z poważną i pogłębiającą się wadą wzroku.

 Pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup urządzenia lektorskiego. Urządzenie lektorskie to specjalistyczne urządzenie komputerowe służące do odczytywania głosem syntetycznym tekstu drukowanego.Po naciśnięciu pojedynczego przycisku pozwala na zeskanowanie dowolnego tekstu, rozpoznanie zeskanowanego tekstu i odczytanie go przy pomocy syntezatora mowy.
Urządzenie w łatwy sposób pomaga uzyskać dostęp do dowolnych materiałów drukowanych: przeczytać fakturę, pismo z urzędu, książkę czy artykuł w prasie. Łatwość obsługi i udźwiękowione menu dają poczucie samodzielności ułatwiając codzienne życie i zapewniają rozrywkę związaną z dostępem do literatury. Koszt urządzenia to kwota  około 8.000 zł. 


Do pomocy zapraszamy również wszystkich ludzi dobrej woli poprzez dostarczenie plastikowych nakrętek do dowolnej szkoły z terenu Gminy Grybów.

 

Cuda zdarzają się każdego dnia – dziel się dobrem,pomagaj zbierając nakrętki !

W imieniu organizatorów akcji : Dorota Wiatr