Jesteś w:

Aktualności

CZEMPIONI SPORTOWEJ POLSKI 2017 27-10-2017

W tym roku już po raz 18. przedstawiciele samorządów i biznesu, którzy budują infrastrukturę sportową i wychowują młode pokolenie poprzez sport spotkali się na Gali Sportowa Polska, która odbyła się 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

W tej szczególnej dyscyplinie, jaką są działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i popularyzacji sportu, aby być mistrzem - trzeba mieć odwagę, wiarę i wytrwałość, a co więcej wizję, wiedz i doświadczenie. Niemniej jednak tych, którzy odznaczają się wymienionymi cechami nie brakuje. Klub Sportowa Polska po raz 18 postanowił docenić ich wysiłki i wyróżnić efekty działań. 

W tym roku już po raz 18. przedstawiciele wszystkich wymienionych grup, którzy w bieżącym roku, bądź na przestrzeni ostatnich lat, odnieśli znaczące sukcesy, spotkali się na Gali Sportowa Polska. Uroczystość odbyła się 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 gości, w tym znane postacie ze świata sportu i kultury. Swoją obecnością zaszczycili: królowa lekkoatletyki Irena Szewińska, najbardziej rozpoznawalny polski komentator sportowy Przemysław Babiarz, wybitny zapaśnik Andrzej Supron oraz piosenkarz Rafał Brzozowski.
W tym roku eksperci zrzeszeni w Klubie, przy współpracy z urzędami marszałkowskimi z całej Polski oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich, po dokonaniu kompleksowej analizy w poszczególnych gminach i powiatach, wyłonili największych aktywistów polskiego sportu i najbardziej znaczące osiągnięcia. Podczas finałowej gali wyróżniono najprężniej działających inwestorów, projektantów, firmy budowlane (wykonawcze i dostarczające materiały, technologie), a także zarządców obiektów sportowych i rekreacyjnych. Imponująco przedstawia się też lista nagrodzonych obiektów, wśród nich są zarówno nowo powstałe, jak i zmodernizowane; służące lokalnym społecznościom, ale i o znaczeniu strategicznym dla polskiego sportu.

Wskazania marszałków województw były też podstawą do wywołania i Inwestorów na Medal, czyli najprężniejszych inwestorów w zakresie infrastruktury sportowej w Polsce. W tej kategorii brano pod uwagę całokształt dotychczasowych działań, ale ze szczególnym uwzględnieniem realizacji inwestycji w latach 2016-2017.

Wśród laureatów znalazła się Gmina Grybów nominowana do wyróżnienia przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Wójt Gminy Grybów Piotr Krok został wyróżniony medalem „Pasjonat Sportowej Polski”.

Wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska”. Celem przyznawania tytułu „Pasjonat Sportowej Polski” jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia  się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

 

Galeria