Jesteś w:

Aktualności

11 listopada Święto Niepodległości 14-11-2017

       Gminne  uroczystości obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski odbyły się w dniu 11 listopada w Kąclowej. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy znajdującym się na placu Kościoła Parafialnego w Kąclowej. 

 W obecności Dziekana Dekanatu Grybowskiego ks. Bolesława Bukowca oraz  Radnych Gminy Grybów wiązanki złożyli: Wójt Gminy Grybów Piotr Krok oraz Wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego Antoni Koszyk.

Na uroczystość przybyli również przedstawiciele szkół z terenu Gminy Grybów wraz z pocztami sztandarowymi oraz przedstawiciele organizacji działających w Kąclowej.

W liturgię mszy świętej  aktywnie włączyli się harcerze oraz nauczycielski Chór GAUDE.  Po zakończeniu mszy św. Wójt Gminy Piotr Krok nawiązał do wydarzeń z 1918 roku przedstawiając rys historyczno-geograficzny  Polski ówczesnego czasu.  

Uczniowie Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum  w Kąclowej oraz chór GAUDE wykonali montaż słowno-muzyczny o tematyce niepodległościowej.

D.S. 

 

Galeria