Jesteś w:

Aktualności

Ptaszkowa: PUCHAR POLSKI w biegach 2 dzień 10-12-2017

W drugim dniu zmagań w Pucharze Polski w Ptaszkowej zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali  w biegach na dystansach rozgrywanych techniką dowolną. Pomimo iż nie udało się zaśnieżyć wszystkich tras, zawody się odbyły.  W opinii wielu ekip startujących z dużym sukcesem. Jeszcze nigdy  w Polsce  zawody rankingowe - Pucharu Polski, a także  zaliczane do klasyfikacji Bieg na Igrzyska nie  rozpoczynały się  tak wcześnie. Głównym organizatorem zawodów był wspólnie z Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej i  Polski Związek Narciarski. Na starcie niedzielnych zawodów stanęło łącznie 134 biegaczy. Niedzielna rywalizacja w Ptaszkowej odbywała się w kategorii: Junior C, Juniorka C, Juniorka B, Juniorka A oraz Seniorka. Do pokonania był dystans 4 km. Natomiast zawodnicy w kategoriach Junior B, Junior A oraz Senior mieli do przebiegnięcia 8 km.

Organizatorzy dziękują wszystkim obecnym  za wspaniałą atmosferę podczas zawodów i zapraszają na kolejne rozgrywki. Szczególne podziękowania kierujemy za wsparcie i swoją obecność do Vice Ministra Finansów Wiesława Janczyka, Sekretarza Generalnego PZN  dr Tomasza Wieczorka oraz gospodarza Wójta Gminy Grybów Piotra Kroka.

Puchar Ptaszkowej - biegi na dystansach F - galeria zdjęć PZN

 

W niedzielę, 10 grudnia w ramach Pucharu Ptaszkowej rozegrano biegi na dystansach techniką dowolną. Najwięcej zwycięstw podczas rywalizacji na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej wywalczyli dzisiaj reprezentanci klubu MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski. Podopieczni Waldemara Kołcuna triumfowali w dwóch kategoriach: Junior B oraz Junior C.


Zwycięzcy Pucharu Ptaszkowej na dystansach:
 
  • Senior 8 km - Daniel Iwanowski - UKS Rawa Siedlce
  • Seniorka 4 km - Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  • Junior A 8 km - Łukasz Bachleda - KS Obidowiec Obidowa
  • Juniorka A 4 km - Klaudia Pytel - S-SR LZS Sokół Szczyrk
  • Junior B 8 km - Bartosz Głaz - MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski
  • Juniorka B 4 km - Marcelina Wojtyła - MKS Istebna
  • Junior C 4 km - Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski
  • Juniorka C 4 km - Irena Szkurat - WKS Zakopane


Oficjalne wyniki

 

 

Galeria