Jesteś w:

Aktualności

Mistrz Polski w biegach z ZSP Nr 1 w Ptaszkowej 29-03-2018

W dniach 13-14.03.2018 w Białce Tatrzańskiej odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Ptaszkowej reprezentowało czterech uczniów; Kinga Bochenek, Kacper Kmak, , Krzysztof Kiełbasa, Wiktoria. Górska, którzy uzyskali kwalifikację startując w Małopolskiej Szkolnej Lidze Narciarskiej.

Wspaniałymi umiejętnościami w drugim dniu zawodów popisał się Kacper Kmak uczeń klasy V, który po pięknym biegu zdeklasował swoich rówieśników zajmując zaszczytne I miejsce i tym samym uzyskał tytuł Mistrza Polski w stylu dowolnym. Ten sam uczeń również dzień wcześniej wykazał się bardzo dobrą dyspozycją zajmując wysokie V miejsce w stylu klasycznym.

Pozostali nasi reprezentanci również przysporzyli wiele radości zdobywając  wysokie lokaty w swoich biegach. Krzysztof Kiełbasa w „klasyku” był VI a w „łyżwie” IX, Wiktoria Górska VII, a Kinga Bochenek XXIII i XXII.

Zakończone na trasie ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich to nie tylko współzawodnictwo indywidualne ale także klasyfikacja szkół. Łącznie sklasyfikowano 66 szkół z całej Polski.

Punktacja końcowa uplasowała Szkołę Podstawową w Ptaszkowej reprezentowaną przez mistrza na wysokim IX miejscu w skali kraju.

 

(SK)