Gminne obchody 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

dodano: 14.11.2022

11 listopada br. Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Grybów Jackiem Ziębcem wzięli udział w Gminnych Obchodach 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które w tym roku odbyły się w Binczarowej. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Po mszy zgromadzeni goście złożyli kwiaty i znicze na Cmentarzu z I Wojny Światowej. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Szkole Podstawowej w Binczarowej, podczas której dzieci i młodzież zaprezentowała swoje umiejętności w występie tanecznym oraz występie mimodramy pn.: "Brzmienie Wolności". Na koniec części artystycznej wystąpił Zespół wokalny One Dream przy wtórze Orkiestry Dętej z Florynki. W tym dniu Wójt Gminy Grybów i  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie wręczyli liczne nagrody i wyróżnienia uczestnikom gminnego Konkursu pod hasłem.: "Nie zmarnujcie Niepodległości".

Uroczyste obchody uświetniła Orkiestra Dęta działająca przy OSP we Florynce pod batutą Pana Andrzeja Szafrańskiego.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie oraz wszystkim uczestnikom za udział w obchodach.

Z okazji tegorocznych Obchodów Święta Niepodległości w budynku filii GOK w Binczarowej czynna jest wystawa pod hasłem.: "Historia Oręża Polskiego", przygotowana przez księdza Mariusza Wrzesińskiego wikariusza z Florynki. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Równocześnie Zastępca Wójta Gminy Grybów Pan Piotr Obrzut wraz z Sekretarz Gminy Panią Danutą Krok, reprezentowali Gminę na obchodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowanego wspólnie wraz z Miastem Grybów. W imieniu Gminy Grybów złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku Miejskim w Grybowie.

fot. M. Książkiewicz