Lokalne grupy działania w perspektywie 2022-2027

dodano: 23.05.2022

W dniu 18.05.2022 r. w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej odbyło się spotkanie LGD „KORONA SĄDECKA” i Stowarzyszenia Perły Beskidu Sądeckiego w sprawie przyszłości  podejścia LEADER. Podczas spotkania omówiona została nowa perspektywa finansowa dla Województwa Małopolskiego oraz działalność LGD związana z realizacją Lokalnych Strategii Rozwoju. W spotkaniu udział wzięli Starosta Nowosądecki, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich UM, Kierownik ds. KSOW i LGD UM oraz burmistrzowie i wójtowie z obszarów działania poszczególnych grup, tj Chełmiec, Miasto Grybów, Gmina Grybów, Kamionka Wielka, Krynica-Zdrój, Łabowa, Muszyna, Nawojowa, Piwniczna-Zdrój i Rytro.

Nowy program LEADER to szansa na ogromne wsparcie finansowe, ale aby je zdobyć niezbędna jest nowa strategia i wspólne działanie LGD.