Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ks. Jana Balickiego w Polnej

dodano: 26.10.2022

W poniedziałek 24 października br. Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz wziął udział w doniosłej uroczystości związanej z patronem Szkoły Podstawowej w Polnej – bł. Ks. Janem Balickim. Tego dnia została  uroczyście odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca 130 rocznicę przybycia do Polnej księdza Jana Balickiego i 20 rocznicę jego beatyfikacji. Tablica została usytuowana na placu przy kościele,  z prawej strony od wejścia. Jest to kamienny blok, a na  tablicy z brązu zamieszczono epitafium: „Życie napisane pokorą Księdzu  Janowi Balickiemu - który ubogacił nasze serca modlitwą, z której rodziła się wiara,  wiarą z której rodziła się miłość i miłością, z której narodziła się służba. Wdzięczni parafianie”. Uroczystość rozpoczęła Msza Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp Leszka Leszkiewicza wraz dziekanem dekanatu Ryszardem Sorotą,. proboszczem parafii Polna - Piotrem Abramem i księżmi z dekanatu Grybów. Po Mszy Św. i poświęceniu tablicy Wójt Gminy wraz z  przedstawicielami Szkoły złożyli  pod tablicą wiązanki kwiatów.

Na kolejną część uroczystości cała społeczność szkoły, zaproszeni goście i mieszkańcy wsi przeszli do hali gimnastycznej, gdzie mogli obejrzeć piękny i niezwykle wzruszający występ młodzieży szkolnej, który przybliżył zebranym życie ks. Jana Balickiego: od narodzin w Staromieściu koło Rzeszowa, naukę w szkole i Seminarium Duchowne w Przemyślu,  aż do przybycia do Polnej. Występom uczniów towarzyszyły wzruszające teksty piosenek wykonanych przez szkolny chór.