OSP Biała Niżna z dofinansowaniem na nowoczesny wóz strażacki!

dodano: 27.03.2024

Gmina Grybów znalazła się wśród samorządów, które otrzymają dofinansowanie w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna”. Wsparcie finansowe pozwoli na zakup nowoczesnego wozu strażackiego dla druhów jednostki OSP Biała Niżna. Samorządy z Województwa Małopolskiego otrzymają wsparcie finansowe na zakup nowoczesnych wozów strażackich. Koszt pojazdu wynosi około 1,2 mln złotych, z czego dofinansowanie sięga 780 tysięcy (65%). Pozostała kwota to wkład własny samorządu.

W ostatnich 5 latach na poprawę bezpieczeństwa publicznego jednostki OSP z terenu Gminy Grybów otrzymały wsparcie za kwotę ponad 7 mln zł. OSP zostały wyposażone w 3 nowe wozy ratowniczo-gaśnicze, 3 nowe wozy lekkie rozpoznawczo-ratownicze,  8 używanych wozów ratowniczo-gaśniczych oraz 800 sztuk sprzętu ratowniczo-gaśniczego i ubrań ochronnych.