Oświata i edukacyjna opieka wychowawcza

Oświata i edukacyjna opieka wychowawcza

Gmina Grybów bardzo dynamicznie się rozwija. Na przestrzeni ostatnich lat wzrasta liczba mieszkańców, jest Nas już ponad 25 tysięcy. Robimy wszystko, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców, tworząc jednocześnie jedną z najnowocześniejszych w regionie baz edukacyjnych. Dzięki konsekwentnym działaniom i decyzjom akceptowanym przez Radę Gminy, realizowane są prace remontowe, modernizacyjne i budowalne w placówkach oświatowych. W ciągu pięciu lat na ten cel przeznaczono blisko 17 miliony złotych.  W 2024 r. będą wykonane prace za ponad 11 milionów złotych.

Dostępność instytucjonalnej opieki nad dziećmi to jedno z zadań samorządu. Dla Nas to zadanie priorytetowe. Tworzymy warunki sprzyjające powstawaniu nowych miejsc opieki przedszkolnej i żłobkowej. Dzięki otrzymanym dofinasowaniom ze środków krajowych i europejskich w tym roku zostanie ukończone przedszkole wraz ze żłobkiem we Florynce, natomiast roboty budowalne przy przedszkolu i żłobku w Siołkowej rozpoczną się wiosną tego roku, aby w 2025 r. móc je wyposażać i rekrutować najmłodszych. Na te inwestycje przeznaczymy ponad 8 milionów złotych.