Otwarcie wielofunkcyjnych boisk sportowych we Florynce

dodano: 27.06.2022

W ubiegłym tygodniu we Florynce zostały otwarte wielofunkcyjne boiska sportowe, które postały z myślą o dzieciach, młodzieży i mieszkańcach Florynki, wyróżniających się zamiłowaniem do sportu.

Tego dnia do Florynki przybyło wielu Gości. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym przecięciem wstęgi, w czasie którego uczniowie wypuścili balony symbolizujące kolorowe koła olimpijskie. Pan Jacek Migacz, Wójt Gminy Grybów, otworzył bramkę boiska i wspólnie z Panią Małgorzatą Strytyńską, Dyrektorem Szkoły Podstawowej i Panem Grzegorzem Karakułą, Sołtysem wsi Florynka, zaprosili zebranych do nowego obiektu sportowego.

Po oficjalnym powitaniu nastąpił akt poświęcenia wielofunkcyjnych boisk sportowych, którego dokonał ksiądz proboszcz Mariusz Tomaka. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne i sportowe. Uczniowie klasy 7b w swoim wystąpieniu wspominali Jana Pawła II, Patrona naszej szkoły, i Jego zamiłowanie do sportu – codzienną gimnastykę, bieganie, jazdę na nartach i pływanie. Dzieci z klasy Ob, Ia i IIb zaprezentowały przybyłym na uroczystość Gościom przepiękne układy taneczne. Natomiast najstarsi uczniowie rozegrali mini mecz piłki nożnej. Do rywalizacji sportowej zagrzewały ich cheerleaderki w przepięknym układzie choreograficznym z błyszczącymi pomponami i piosenka w wykonaniu uczennicy klasy 4a pt. „Łowcy – mundial będzie nasz”.

Na koniec, uczniowie dokonali dekoracji złotymi medalami Państwa, którzy włożyli swój wysiłek i serce w powstanie tego obiektu. Wszyscy życzyli uczniom, by spełniali swoje sportowe marzenia.

film: Otwarcie boisk we Florynce

fot. M. Książkiewicz