Stypendium/nagrody Wójta Gminy Grybów dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Grybów

Karta usług OŚW-8

I. Opis Sprawy

Stypendium o charakterze motywacyjnym przyznawane jest przez Wójta Gminy Grybów ze  środków własnych Gminy Grybów dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia artystyczne/sportowe. Wysokość przyznanego stypendium będzie mieścić się w przedziale od 500 zł do 1500 zł.  Stypendium przyznawane jest jednorazowo po zakończonym roku szkolnym.

II. Kogo dotyczy
O stypendium  mogą ubiegać się uzdolnieni uczniowie, którzy pobierają naukę na terenie Gminy Grybów oraz spełniają jeden z następujących warunków:

• za wysokie wyniki w nauce uczniom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,2,
  • za uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w konkursach lub olimpiadach przedmiotowych, co najmniej na szczeblu wojewódzkim, uzyskując przy tym średnią ocen co najmniej 5,0,
  • za szczególne osiągnięcia artystyczne, co najmniej na szczeblu powiatowym, uczniom, którzy zajęli miejsca od I do III, osiągając przy tym średnią ocen co najmniej 4,5,
  • za szczególne osiągnięcia sportowe uczniom, którzy zostali zdobywcami minimum III miejsca w klasyfikacji indywidualnej w zawodach bądź olimpiadach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, uzyskując przy tym średnią ocen minimum 4,5.

Uczniom za wyniki sportowe osiągane w klasyfikacji zespołowej na szczeblu co najmniej wojewódzkim mogą być przyznawane nagrody rzeczowe.

III. Podstawa prawna

IV. Wymagane dokumenty

Kserokopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem potwierdzających wysokie osiągniecia ucznia w danym roku szkolnym (świadectwo, dyplomy

V. Wniosek : pobierz tutaj

VI. Jak i gdzie złożyć dokumenty
Urząd Gminy Grybów
Referat Oświaty

1. Jakubowskiego 33, 33-330 Grybów

Osobiście
Urząd Gminy Grybów
ul. Jakubowskiego 33
Dziennik podawczy /parter/ pokój nr 2

VII. Terminy składania wniosku
Termin składania wniosków  upływa z dniem 30 czerwca każdego roku szkolnego – w przypadku przesłania dokumentów pocztą decyduje data stempla pocztowego.

VIII. Czas realizacji:
Wnioski, które wpłynęły do dnia 30 czerwca rozpatrywane są do dnia 15 sierpnia danego roku.

IX. Tryb odwoławczy – nie dotyczy

X. Dodatkowe informacje:
Wnioski  sprawdzane są pod względem merytorycznym i formalnym przez Referat Oświaty. Następnie wnioski rozpatrywane są przez Komisję Stypendialną powołaną Zarządzeniem Wójta Gminy Grybów.

XI. Realizujący sprawę:
Referat Oświaty
Edyta Krok - podinspektor
Godziny pracy: poniedziałek – piątek: 7.15-15.15  tel. 18 448 42 35

Do pobrania:

OŚW-8.1 Wniosek o stypendium Wójta Gminy Grybów dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Grybów