Aktualności

Grafika 1

Sukcesy młodych JUDO-ków

dodano: 18.05.2023

Od zeszłego roku na terenie Gminy Grybów w ramach realizacji zadania publicznego  w dziedzinie Kultury Fizycznej i Sportu przy współfinansowaniu Gminy Grybów, Fundacja „Pra Weda stworzyła możliwość uprawiania sportu Olimpijskiego JUDO dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Grybów.

Treningi odbywają się w formie zajęć sportowych, prowadzonych w dwóch grupach  wiekowych dla dzieci i młodzieży i prowadzone są przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  nr 1 w Ptaszkowej, a od stycznia 2023 roku również w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie.

Zwieńczeniem ciężkiej pracy i treningów był pierwszy wyjazd młodych Judo-ków na Międzynarodowy Turniej JUDO Dzieci i Młodzików, który odbył się 16 kwietnia 2023 r. w Sosnowcu (woj. śląskie), w którym walki stoczyło 452 judoków z 27 klubów z Polski i zza granicy a naszym zawodnikom udało się  wywalczyć aż 8 medali:

Pierwsze miejsce:

Julia Matras

Lucas Oliveira Dias

Drugie miejsce:

 Paulina Michalik

Zuzanna Święs

Ksawery Król

Trzecie miejsce:

Zuzanna Janusz

Anna Górka

Wojciech Ogorzałek

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wszystkich, którzy chcieliby odnosić podobne sukcesy zapraszamy na zajęcia JUDO do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 w Ptaszkowej oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grybowie. Więcej informacji otrzymają Państwo pod nr tel. 739 006 783.

Relację filmową z turnieju można obejrzeć na fanpage Fundacji Pra Weda.

Dofinansowanie UE