Uroczyste otwarcie Biblioteki w Krużlowej Niżnej.

dodano: 16.02.2024

W dniu 15 lutego 2024 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Filli Gminnej Biblioteki Publicznej w Krużlowej Niżnej. Miłośnicy czytania długo czekali na dzień, w którym mogliby sięgnąć po ciekawą lekturę z bibliotecznych regałów w nowej siedzibie biblioteki. Po roku budowy, czytelnicy doczekali się nowej Filii Gminnej Biblioteki z siedzibą w Krużlowej Niżnej. Nowy budynek biblioteki z pewnością będzie miejscem, gdzie chętnie będą przychodzić dzieci, dorośli oraz seniorzy. Inwestycja to koszt prawie 3 milionów zł, a dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura bibliotek” wyniosło ponad 2 miliony zł. Pozostałe koszty pokrył samorząd gminy. Zadanie Instytutu Książki „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” polega na wzmocnieniu potencjału bibliotek publicznych przez inwestycje w ich infrastrukturę.
Otwarcie biblioteki uświetnił występ zespołu regionalnego „Krużlowianie” oraz przedstawienie pt. ”Rzepka” Julina Tuwima w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej. Zaproszonych gości przywitał Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, następnie ksiądz Fabian Grębski dokonał poświęcenia obiektu. W spotkaniu wzięli udział m.in.: przedstawiciele Instytutu Książki Pani Beata Najbar-Kołodziej – Główny Specjalista ds. Programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego warz z Panią Wiesławą Kosałka – Główną Księgową Instytut, Pani Marta Mordarska Radna Województwa Małopolskiego, Anna Radzik, Wiktor Obrzut Radni Powiatu Nowosądeckiego, radni gminni oraz sołtysi.

Foto. Piotr Gaborek