Za nami uroczysta I Sesja Rady Gminy Grybów

dodano: 08.05.2024

Za nami uroczysta I Sesja Rady Gminy Grybów

W dniu 7 maja 2024 r. odbyła się I Sesja Rady Gminy Grybów IX Kadencji, którą otworzył i poprowadził do czasu wyboru Przewodniczącego Rady radny Senior Marian Kruczek. Podczas sesji, nowo wybrani radni otrzymali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowania.
     Uroczyste ślubowanie przed Radą Gminy złożył również Pan Jacek Migacz i tym samym objął Urząd Wójta Gminy Grybów.
     Radni w głosowaniu tajnym wybrali Przewodniczącego Rady Gminy Grybów w osobie Pana Jacka Ziębca i dwóch Wiceprzewodniczących - Panią Marię Michalik i Pana Grzegorza Karakułę.
    Ponadto, podczas wczorajszej sesji, Rada powołała siedem komisji stałych Rady Gminy Grybów wraz ze składami osobowymi oraz dokonała wyboru Przewodniczących poszczególnych Komisji.
     W uroczystej sesji udział wziął Pan Wiktor Durlak - Senator Reczypospolitej Polskiej, Sołtysi wsi oraz pracownicy Urzędu Gminy Grybów.
     List gratulacyjny z okazji powołania nowo wybranych radnych i Wójta w służbie mieszkańcom, przysłał również Pan Ryszard Wilk - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który z powodu ważnych obowiązków poselskich nie mógł osobiście uczestniczyć w obradach.

Radni Rady Gminy Grybów wg kolejności alfabetycznej:

• Marcin Bednarz
  • Stanisław Chronowski