Aktualności

Grafika 2

Zakończona kolejna inwestycja oświatowa

dodano: 23.09.2021

W dniu 21 września br. Wójt Gminy Grybów – Pan Jacek Migacz uczestniczył w otwarciu rozbudowanej części Szkoły Podstawowej w Binczarowej. Uroczystość otwarcia rozpoczęła Msza Święta kościele parafialnym. Po Mszy Świętej zaproszeni goście uczestniczyli w poświęceniu i oficjalnym otwarciu nowego skrzydła oraz w części artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów. Swoją obecnością uroczystość zaszczyli parlamentarzyści, radni powiatowi, radni i sołtysi Gminy Grybów oraz pracownicy Urzędu Gminy. 

Samorząd Gminy od lat konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę oświatową uwzględniając warunki demograficzne, kulturowe, gospodarcze i społeczne. Wszystko po to, by uczniowie gminnych szkół mieli szansę na wszechstronny rozwój oraz efektywną naukę. Wydatki na oświatę od lat stanowią w budżecie Gminy znaczną część. Wartość rozbudowy Szkoły Podstawowej w Binczarowej wyniosła 3 638 384,40zł.

„Lepsze warunki nauki i pracy – to radość dla władz samorządowych, czujnych i nadzorujących” – powiedział Wójt. Podziękował również wszystkim gościom za obecność. 

Pani Sołtys wraz z mieszkańcami podziękowali Wójtowi Gminy, za wszelkie realizowane inwestycje zmierzające ku poprawie warunków życia społecznego, które realizowane są od początku jego kadencji. 

 

 fot. M. Książkiewicz