Zasady zakupu węgla w preferencyjnych cenach w Gminie Grybów

dodano: 11.01.2023

W związku z przystąpieniem Gminy Grybów do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie Gminy do dnia 30 kwietnia 2023 r. poniżej przedstawiamy informacje i procedury związane z zakupem węgla przez mieszkańców naszej Gminy.

Gmina Grybów otrzymała od Polskiej Grupy Górniczej S.A. ofertę na dostawę 81 ton ekogroszku, 216 ton węgla kostka i 378 ton węgla orzech. PGG S.A. w miarę możliwości produkcyjnych ma zwiększać wolumen węgla możliwy do realizacji przez gminę.

Procedura zakupu węgla:

1. Złożenie wniosku.
  2. Weryfikacja wniosku i sprawdzenie pod względem formalnym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
  3. Powiadomienie Wnioskodawcy o zakwalifikowaniu się do zakupu preferencyjnego węgla (kontakt telefoniczny przez pracownika Urzędu Gminy Grybów) - węgiel w pierwszej kolejności będzie wydawany mieszkańcom znajdującym się na liście rezerwowej z roku 2022.
  4. Zapłata za węgiel przez Wnioskodawcę zakwalifikowanego do zakupu preferencyjnego.
  5. Odbiór węgla przez Wnioskodawcę, we wskazanym przez Gminę punkcie lub dowóz przez skład do mieszkańca.

UWAGA: Do ceny węgla nie wlicza się kosztów transportu węgla, z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego. Koszt transportu węgla ze składu do gospodarstwa domowego ponosić będzie mieszkaniec.

Co nastąpi po złożeniu wniosku ?

1. Jeśli wniosek zostanie zweryfikowany pomyślnie, osoba z Urzędu Gminy Grybów skontaktuje się z Wnioskodawcą na numer telefonu podany we wniosku, celem potwierdzenia i podania sposobu płatności za węgiel. Wnioskodawca zostanie poproszony o uiszczenie zapłaty w kwocie 1 950,00 zł/t w terminie trzech dni roboczych od dnia poinformowania. Brak wpłaty w/w terminie będzie jednoznaczny z rezygnacją Wnioskodawcy z zakupu węgla w preferencyjnej cenie.
  2. Zapłaty można dokonać na 2 sposoby:
  • Przelewem na konto – nr: 62 8797 0003 0000 0000 0101 0051 – w tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko, adres wnioskodawcy.

Osoba wpłacająca przelewem zgłosi się z potwierdzeniem dokonania płatności celem odebrania faktury uprawniającej do wydania towaru.

• Gotówką - w kasie Urzędu Gminy Grybów w godzinach od 8:00 do 14:00.
  1. Węgiel może odebrać tylko Wnioskodawca lub osoba pisemnie upoważniona przez Wnioskodawcę. W obu przypadkach należy legitymować się dowodem tożsamości.
  2. O miejscu odbioru węgla Wnioskodawca zostanie poinformowany w momencie otrzymania faktury. Wskazany punkt obioru poinformuje telefonicznie Wnioskodawcę o terminie odbioru węgla ze składu.

UWAGA!

Nie należy dokonywać płatności za węgiel, dopóki weryfikacja wniosku nie zostanie potwierdzona telefonicznie przez osobę upoważnioną z Urzędu.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 18 448-42-23